Τρίτη, 30 04 2024

ΔΡΑΣΗ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

Δράση ενίσχυσης του Κοινωνικού Παντοπωλείου του Δήμου Ν. Σμύρνης

Τα τμήματα Α1, Α2, Β1, Β3 και Γ3 του σχολείου συμμετείχαν στην πρωτοβουλία του Συνδέσμου των Αποφοίτων της Ευαγγελικής Σχολής Σμύρνης για την ενίσχυση του Κοινωνικού Παντοπωλείου του Δήμου Ν. Σμύρνης συγκεντρώνοντας χρηματικό ποσό.

labdes1

Οι μαθητές/τριες της Α' Γυμνασίου με την καθοδήγηση της θεολόγου του σχολείου μας Δέσποινας Ζαμάνη φιλοτέχνησαν πασχαλινές λαμπάδες και τις διέθεσαν προς οικονομική ενίσχυση του ιδρύματος ΕΛΕΠΑΠ.

labdes2labdes3

Ευχόμαστε ολόψυχα το αναστάσιμο φως να φωτίζει τις καρδιές όλων!

1Στο πλαίσιο του μαθήματος Εργαστήρια Δεξιοτήτων της Β΄ Γυμνασίου υλοποιήθηκε εθελοντική δράση 2αλληλεγγύης των μαθητών/τριών του Προτύπου Γυμνασίου Ευαγγελικής Σχολής Σμύρνης και του Προτύπου Γενικού Λυκείου Ευαγγελικής Σχολής Σμύρνης υπέρ ενισχύσεως της Τράπεζας Αγάπης του Ιερού Ναού Αγίας Παρασκευής Νέας Σμύρνης, με την καθοδήγηση των υπεύθυνων καθηγητριών κ. Χριστίνας Παπαδάκη και κ. Μαρίας Καραλή.3 Ευχαριστούμε όσους/ες συνέβαλαν στην πραγματοποίηση της δράσης και ευχόμαστε ολόψυχα Καλή Ανάσταση!