ΠΡΟΤΥΠΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΕΥΑΓΓΕΛΙΚΗΣ ΣΧΟΛΗΣ ΣΜΥΡΝΗΣ
Σμύρνη 1733 – 1922 Νέα Σμύρνη 1935 – σήμερα
Άρτεμις Χατζηγιαννάκη, "Η πολιτεία που αρμενίζει στα πέλαγα" (2015) Υδατογραφία σε χαρτί, 69x14 εκ.
Η λειτουργία των ομίλων θα ξεκινήσει την Τετάρτη 11/10/23.
A/A |
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ ΟΜΙΛΟΙ 2023 - 2024 |
ΗΜΕΡΑ |
ΔΙΑΡΚΕΙΑ |
ΤΑΞΕΙΣ |
1 |
ΘΕΜΑΤΑ ΒΙΟΛΟΓΙΑΣ-ΧΗΜΕΙΑΣ |
ΔΕΥΤΕΡΑ |
2 ΩΡΕΣ (14:15-15:45) |
Α΄, Β΄, Γ΄ & Α’ΛΥΚΕΙΟΥ |
2 |
ΟΜΙΛΟΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΥ: ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟ ΚΙΝΗΤΩΝ ΣΥΣΚΕΥΩΝ ΜΕ AppInvetor -ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ AWS GETIT ΚΑΙ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΗ ΓΛΩΣΣΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΥ PYTHΟN |
ΔΕΥΤΕΡΑ |
2 ΩΡΕΣ (14:15-15:45)) |
Α΄ |
3 |
Υπεύθυνος: Σ. Τσιλιούκας |
ΔΕΥΤΕΡΑ |
2 ΩΡΕΣ (14:15-15:45) |
Β΄, Γ΄ |
4 |
ΕΙΚΑΣΤΙΚΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙ: ΣΧΕΔΙΟ, ΚΑΛΕΣ & ΕΦΑΡΜΟΣΜΕΝΕΣ ΤΕΧΝΕΣ |
ΤΡΙΤΗ |
2 ΩΡΕΣ (14:15-15:45) |
Α΄, Β΄, Γ΄ & |
5 |
ΟΜΙΛΟΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΥ: ΑΛΓΟΡΙΘΜΙΚΗ - ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΤΙΚΗ ΕΠΙΛΥΣΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΜΕ ΓΛΩΣΣΕΣ ΥΨΗΛΟΥ ΕΠΙΠΕΔΟΥ |
ΤΡΙΤΗ |
2 ΩΡΕΣ (14:15-15:45) |
Α΄, Β΄, Γ΄& Α’ΛΥΚΕΙΟΥ |
6 |
ΟΜΙΛΟΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΑΣ-ΕΚΔΟΣΗ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑΣ Υπεύθυνη:Π.Λάδη |
ΤΡΙΤΗ |
2 ΩΡΕΣ (14:15-15:45) |
Α΄, Β΄, Γ΄ |
7 |
ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ: «ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ» Υπεύθυνη: Ξ.Τσαπάρα |
ΤΕΤΑΡΤΗ |
2 ΩΡΕΣ (14:15-15:45) |
Α΄,Β΄, Γ΄ |
8 |
ΟΜΙΛΟΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ ΚΑΙ ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΙΑΣ Υπεύθυνος: Δ. Μουρελάτος |
ΤΕΤΑΡΤΗ |
2 ΩΡΕΣ (14:15-15:45) |
Α΄, Β΄, Γ΄ |
9 |
ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ ΚΑΙ ΜΑΘΗΤΡΙΩΝ ΤΗΣ Γ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΓΙΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟΥΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥΣ |
ΤΕΤΑΡΤΗ |
2 ΩΡΕΣ (14:15-15:45) |
Γ’ |
10 |
ΑΠΛΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ |
ΤΕΤΑΡΤΗ |
2 ΩΡΕΣ (14:15-15:45) |
Γ΄ |
11 |
ΟΜΙΛΟΣ ΑΓΓΛΙΚΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ: ΤΑΞΙΔΙΑ ΣΤΟΝ ΑΓΓΛΟΦΩΝΟ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟ |
ΠΕΜΠΤΗ |
2 ΩΡΕΣ (13:30-15:00) |
Α΄, Β΄, Γ΄ |
12 |
ΟΜΙΛΟΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ Υπεύθυνη: Μ. Καραλή |
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ |
2 ΩΡΕΣ (13.30-15.00) |
Α΄, Β΄, Γ΄ |
13 |
ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΕΣ ΠΡΟΚΛΗΣΕΙΣ |
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ |
2 ΩΡΕΣ (13.30-15.00) |
Α', Β΄ |
14 |
ΟΜΙΛΟΣ ΑΣΤΡΟΝΟΜΙΑΣ |
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ |
2 ΩΡΕΣ (13:45-15.15) |
Β΄, Γ΄ |
15 |
ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΟΣ ΚΑΙ ΕΥΡΩΠΑΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟ-AMERICAN AND EUROPEAN CINEMA |
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ |
2 ΩΡΕΣ (13.30-15.00) |
Α΄, Β΄, Γ΄ |
Λόγω μη συμπλήρωσης επαρκούς αριθμού αιτήσεων συμμετοχής κατά την Α΄ φάση, οι παρακάτω όμιλοι προτείνονται εκ νέου και οι γονείς και κηδεμόνες των ενδιαφερόμενων μαθητών/τριών μπορούν να υποβάλουν αίτηση συμμετοχής μέσω του ηλεκτρονικού συνδέσμου https://forms.gle/em4Hfy3GK29Pi5Ck7 έως και την Πέμπτη 5 Οκτωβρίου στις 12.00 μ.μ.
A/A |
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ ΟΜΙΛΟΙ |
ΗΜΕΡΑ |
ΔΙΑΡΚΕΙΑ |
ΤΑΞΕΙΣ |
1 |
ΘΕΜΑΤΑ ΒΙΟΛΟΓΙΑΣ-ΧΗΜΕΙΑΣ |
ΔΕΥΤΕΡΑ |
2 ΩΡΕΣ (14:15-15:45) |
Α΄, Β΄, Γ΄ & Α’ΛΥΚΕΙΟΥ |
2 |
ΟΜΙΛΟΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ ΚΑΙ ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΙΑΣ Υπεύθυνος: Δ. Μουρελάτος |
ΤΕΤΑΡΤΗ |
2 ΩΡΕΣ (14:15-15:45) |
Α΄, Β΄, Γ΄ |
3 |
ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ ΚΑΙ ΜΑΘΗΤΡΙΩΝ ΤΗΣ Γ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΓΙΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟΥΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥΣ |
ΤΕΤΑΡΤΗ |
2 ΩΡΕΣ (14:15-15:45) |
Γ’ |
4 |
ΟΜΙΛΟΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ Υπεύθυνη: Μ. Καραλή |
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ |
2 ΩΡΕΣ (13.30-15.00) |
Α΄, Β΄, Γ΄ |
5 |
ΘΕΑΤΡΙΚΟΣ OΜΙΛΟΣ:«Η ΣΤΡΙΓΓΛΑ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΑΡΝΑΚΙ» Υπεύθυνη:Α. Βαφειάδου |
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ |
3 ΩΡΕΣ (13.30-15:45) |
Α΄, Β΄, Γ΄ |
6 |
ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΟΣ ΚΑΙ ΕΥΡΩΠΑΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟ-AMERICAN AND EUROPEAN CINEMA |
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ |
2 ΩΡΕΣ (13.30-15.00) |
Α΄, Β΄ |
Στη Β΄ φάση μπορούν να λάβουν μέρος τόσο οι μαθητές/τριες που έχουν δηλώσει έναν όμιλο όσο και οι μαθητές/τριες που αποκλείστηκαν ως πλεονάζοντες/ουσες από υπερπλήρεις ομίλους.
Σημειώνεται ότι το όριο συμμετοχής των μαθητών/τριών σε ομίλους είναι δύο (2) όμιλοι.
Η όμιλοι θα ξεκινήσουν την Τετάρτη 11/10/23.
Το σχολικό έτος 2023-24 θα λειτουργήσουν οι εξής απογευματινοί μαθητικοί όμιλοι:
A/A |
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ ΟΜΙΛΟΙ 2023 - 2024 |
ΗΜΕΡΑ |
ΔΙΑΡΚΕΙΑ |
ΤΑΞΕΙΣ |
1 |
ΘΕΜΑΤΑ ΒΙΟΛΟΓΙΑΣ-ΧΗΜΕΙΑΣ |
ΔΕΥΤΕΡΑ |
2 ΩΡΕΣ (14:15-15:45) |
Α΄, Β΄, Γ΄ & Α’ΛΥΚΕΙΟΥ |
2 |
ΟΜΙΛΟΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΥ: ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟ ΚΙΝΗΤΩΝ ΣΥΣΚΕΥΩΝ ΜΕ AppInvetor -ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ AWS GETIT ΚΑΙ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΗ ΓΛΩΣΣΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΥ PYTHΟN |
ΔΕΥΤΕΡΑ |
2 ΩΡΕΣ (14:15-15:45)) |
Α΄ |
3 |
Υπεύθυνος: Σ. Τσιλιούκας |
ΔΕΥΤΕΡΑ |
2 ΩΡΕΣ (14:15-15:45) |
Β΄, Γ΄ |
4 |
ΕΙΚΑΣΤΙΚΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙ: ΣΧΕΔΙΟ, ΚΑΛΕΣ & ΕΦΑΡΜΟΣΜΕΝΕΣ ΤΕΧΝΕΣ |
ΤΡΙΤΗ |
2 ΩΡΕΣ (14:15-15:45) |
Α΄, Β΄, Γ΄ &
|
5 |
ΟΜΙΛΟΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΥ: ΑΛΓΟΡΙΘΜΙΚΗ - ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΤΙΚΗ ΕΠΙΛΥΣΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΜΕ ΓΛΩΣΣΕΣ ΥΨΗΛΟΥ ΕΠΙΠΕΔΟΥ |
ΤΡΙΤΗ |
2 ΩΡΕΣ (14:15-15:45) |
Α΄, Β΄, Γ΄& Α’ΛΥΚΕΙΟΥ |
6 |
ΟΜΙΛΟΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΑΣ-ΕΚΔΟΣΗ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑΣ Υπεύθυνη:Π.Λάδη |
ΤΡΙΤΗ |
2 ΩΡΕΣ (14:15-15:45) |
Α΄, Β΄, Γ΄ |
7 |
ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ: «ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ» Υπεύθυνη: Ξ.Τσαπάρα |
ΤΕΤΑΡΤΗ |
2 ΩΡΕΣ (14:15-15:45) |
Α΄,Β΄, Γ΄ |
8 |
ΟΜΙΛΟΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ ΚΑΙ ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΙΑΣ Υπεύθυνος: Δ. Μουρελάτος |
ΤΕΤΑΡΤΗ |
2 ΩΡΕΣ (14:15-15:45) |
Α΄, Β΄, Γ΄ |
9 |
ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ ΚΑΙ ΜΑΘΗΤΡΙΩΝ ΤΗΣ Γ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΓΙΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟΥΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥΣ |
ΤΕΤΑΡΤΗ |
2 ΩΡΕΣ (14:15-15:45) |
Γ’ |
10 |
ΑΠΛΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ |
ΤΕΤΑΡΤΗ |
2 ΩΡΕΣ (14:15-15:45) |
Γ΄ |
11 |
ΟΜΙΛΟΣ ΑΓΓΛΙΚΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ: ΤΑΞΙΔΙΑ ΣΤΟΝ ΑΓΓΛΟΦΩΝΟ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟ |
ΠΕΜΠΤΗ |
2 ΩΡΕΣ (13:30-15:00) |
Α΄, Β΄, Γ΄ |
12 |
ΟΜΙΛΟΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ Υπεύθυνη: Μ. Καραλή |
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ |
2 ΩΡΕΣ (13.30-15.00) |
Α΄, Β΄, Γ΄ |
13 |
ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΕΣ ΠΡΟΚΛΗΣΕΙΣ |
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ |
2 ΩΡΕΣ (13.30-15.00) |
Α', Β΄ |
14 |
ΟΜΙΛΟΣ ΑΣΤΡΟΝΟΜΙΑΣ |
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ |
2 ΩΡΕΣ (13:45-15.15) |
Β΄, Γ΄ |
15 |
ΘΕΑΤΡΙΚΟΣ OΜΙΛΟΣ:«Η ΣΤΡΙΓΓΛΑ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΑΡΝΑΚΙ» Υπεύθυνη:Α. Βαφειάδου |
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ |
3 ΩΡΕΣ (13.30-15:45) |
Α΄, Β΄, Γ΄ |
16 |
ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΟΣ ΚΑΙ ΕΥΡΩΠΑΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟ-AMERICAN AND EUROPEAN CINEMA |
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ |
2 ΩΡΕΣ (13.30-15.00) |
Α΄, Β΄, Γ΄ |
Η συμμετοχή στους απογευματινούς ομίλους είναι προαιρετική. Κάθε μαθητής/τρια έχει το δικαίωμα να επιλέξει μέχρι δύο (2) ομίλους που απευθύνονται στην τάξη φοίτησής του.
Παρακαλούνται οι γονείς/κηδεμόνες των ενδιαφερόμενων μαθητών/τριών να υποβάλουν αίτηση συμμετοχής στους απογευματινούς μαθητικούς ομίλους του Πρότυπου Γυμνασίου Ευαγγελικής Σχολής μέσω του ηλεκτρονικού συνδέσμου https://forms.gle/w1r2X3i9KE67xtYY6 από την Τετάρτη 20/9/2023 μέχρι και την Τετάρτη, 27/9/2023.
Μετά την ολοκλήρωση και της Β΄ φάσης δηλώσεων στους ομίλους αριστείας και δημιουργικότητας του σχολικού έτους 2022-23, συμπληρώθηκαν οι θέσεις σε όλους τους ομίλους που ανακοινώθηκαν την 24ηΣεπτεμβρίου 2022 και άρχισε η λειτουργία τους κανονικά από τις 17/10/22, σύμφωνα με το αναφερόμενο πρόγραμμα.
Μετά την ολοκλήρωση της Α΄ φάσης δηλώσεων στους ομίλους αριστείας και δημιουργικότητας του σχολικού έτους 2022-23, σύμφωνα με την πρόσκληση της 24ης Σεπτεμβρίου 2022, συμπληρώθηκαν οι θέσεις σε όλους τους προαναφερόμενους ομίλους, εκτός από τον όμιλο «Φιλαναγνωσία και Κινηματογράφος» και τον όμιλο Μουσικής «Μουσικά σύνολα».
Όσοι μαθητές / μαθήτριες επιθυμούν να δηλώσουν εκ νέου στους δύο ανωτέρω ομίλους μπορούν να συμπληρώσουν τη σχετική φόρμα εδώ μέχρι την Πέμπτη, 13/10/2022.
Από τη Δευτέρα, 17/10/22 θα λειτουργήσουν όλοι οι συμπληρωθέντες όμιλοι. Έως τότε οι διδάσκοντες θα ενημερώσουν τους μαθητές/μαθήτριες σε ποιον όμιλο ανήκουν.
Από τη Διεύθυνση
Tο σχολικό έτος 2022-23 θα λειτουργήσουν οι εξής απογευματινοί μαθητικοί όμιλοι:
A/A |
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ ΟΜΙΛΟΙ 2022 - 2023 |
ΗΜΕΡΑ |
ΔΙΑΡΚΕΙΑ |
ΤΑΞΕΙΣ |
1 |
ΑΝΘΡΩΠΙΝΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ – HUMANRIGHTS |
ΤΕΤΑΡΤΗ |
2 ΩΡΕΣ (14.10-15.40) |
Α΄, Β΄, Γ΄ |
2 |
ΟΜΙΛΟΣ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ ΥΓΕΙΑΣ |
ΔΕΥΤΕΡΑ |
4 ΩΡΕΣ (2:10-16:50) |
Α΄, Β΄, Γ΄ |
3 |
ΟΜΙΛΟΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΥ: ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟ ΚΙΝΗΤΩΝ ΣΥΣΚΕΥΩΝ ΜΕ AppInvetor -ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ AWS GETIT ΚΑΙ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΗ ΓΛΩΣΣΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΥ PYTHΟN |
ΔΕΥΤΕΡΑ |
2 ΩΡΕΣ (14:15-15:45) |
Α΄ |
4 |
ΕΙΚΑΣΤΙΚΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙ: ΣΧΕΔΙΟ, ΚΑΛΕΣ & ΕΦΑΡΜΟΣΜΕΝΕΣ ΤΕΧΝΕΣ |
ΤΡΙΤΗ |
3 ΩΡΕΣ (14.15-16.30) |
Α΄, Β΄, Γ΄ |
5
|
ΟΜΙΛΟΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ: ΑΛΓΟΡΙΘΜΙΚΗ - ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΤΙΚΗ ΕΠΙΛΥΣΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΜΕ ΓΛΩΣΣΕΣ ΥΨΗΛΟΥ ΕΠΙΠΕΔΟΥ |
ΤΡΙΤΗ |
3 ΩΡΕΣ (14.15-16.15) |
Α΄, Β΄, Γ΄ Α΄ΛΥΚΕΙΟΥ |
6 |
ΦΙΛΑΝΑΓΝΩΣΙΑ ΚΑΙ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ |
ΤΡΙΤΗ |
2 ΩΡΕΣ (14.15-15.45) |
Α΄, Β΄, Γ΄ |
7 |
ΕΜΒΑΘΥΝΣΗ ΣΤΙΣ ΕΝΝΟΙΕΣ ΤΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ |
ΤΕΤΑΡΤΗ |
2 ΩΡΕΣ (14.15 -15.45) |
Γ΄ |
8 |
ΕΜΒΑΘΥΝΣΗ ΣΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΓΙΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟΥΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥΣ |
ΤΕΤΑΡΤΗ |
2 ΩΡΕΣ (14.15 -15.45) |
Α΄, Β΄ |
9 |
ΑΠΛΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ |
ΤΕΤΑΡΤΗ |
2 ΩΡΕΣ(14.15-15.45) |
Γ΄ |
10 |
ΑΘΗΝΑΪΚΟΙ ΠΕΡΙΠΑΤΟΙ. Μαθήματα και περιηγήσεις στην ιστορία και τα μνημεία της Αθήνας |
ΤΕΤΑΡΤΗ |
2 ΩΡΕΣ (14.15-15.45) |
Α΄, Β΄, Γ΄ |
11 |
«ΜΙΚΡΕΣ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΙΣΤΗΜΗ» |
ΤΕΤΑΡΤΗ |
2 ΩΡΕΣ (14.15-15.45) |
Α΄, Β΄, Γ΄ |
12 |
ΘΕΑΤΡΙΚΟΣ OΜΙΛΟΣ:«ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΗΣ ΣΦΑΓΗΣ» ΙΟΝΕΣΚΟ |
ΠΕΜΠΤΗ |
4 ΩΡΕΣ (13.45-16.45) |
Α΄, Β΄, Γ΄ |
13 |
ΟΜΙΛΟΣ ΑΓΓΛΙΚΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ: Mythology – Erasmus+ |
ΠΕΜΠΤΗ |
2 ΩΡΕΣ (13.30-15.00) |
Α΄, Β΄, Γ΄ |
14 |
ΟΜΙΛΟΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ: ΜΟΥΣΙΚΑ ΣΥΝΟΛΑ |
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ |
2 ΩΡΕΣ (13.30-15.00) |
Α΄, Β΄, Γ΄ |
15 |
ΟΜΙΛΟΣ ΡΗΤΟΡΙΚΗΣ ΤΕΧΝΗΣ: Δημιουργική σκέψη και λόγος |
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ |
3 ΩΡΕΣ (13.30 – 15.45) |
Α΄, Β΄, Γ΄ |
Η συμμετοχή στους απογευματινούς ομίλους είναι προαιρετική. Κάθε μαθητής/τρια έχει το δικαίωμα να επιλέξει μέχρι δύο (2) ομίλους που απευθύνονται στην τάξη φοίτησής του.
Παρακαλούνται οι γονείς/κηδεμόνες των ενδιαφερόμενων μαθητών/τριών να υποβάλουν αίτηση συμμετοχής στους απογευματινούς μαθητικούς ομίλους του Πρότυπου Γυμνασίου Ευαγγελικής Σχολής μέσω του ηλεκτρονικού συνδέσμου https://forms.gle/AzkB1sYLeGkcii8QA
σε πρώτη φάση μέχρι και την Τετάρτη, 5/10/2022.
Την Δευτέρα 15/112021 δεν θα πραγματοποιηθεί ο όμιλος Υγιεινής - Ανατομίας - Φυσιολογίας του κ.Π.Διαμάντη.
Κατά το τρέχον σχολικό έτος 2021-22 θα λειτουργήσουν από τη Δευτέρα 25 οκτωβρίου 2021 στο Πρότυπο Γυμνάσιο Ευαγγελικής Σχολής Σμύρνης οι ακόλουθοι όμιλοι:
Από την Δευτέρα 18.10.21 οι όμιλοι θα λειτουργήσουν σύμφωνα με πρόγραμμα που ακολουθεί. Την ίδια μέρα οι διδάσκοντες θα ενημερώσουν τους μαθητές/μαθήτριες σε ποιον όμιλο ανήκουν.
Κατά το τρέχον σχολικό έτος 2021-22 θα λειτουργήσουν στο Πρότυπο Γυμνάσιο Ευαγγελικής Σχολής Σμύρνης οι ακόλουθοι όμιλοι: