Παρασκευή, 29 03 2024

ΔΩΡΟ ΑΓΑΠΗΣ

Χριστουγεννα!

Χάρισε και εσύ ένα ΔΩΡΟ ΑΓΑΠΗΣ

Αποφασίσαμε και εφέτος να προσφέρουμε ένα «δώρο αγάπης» σε συνανθρώπους μας, που το έχουν ιδιαίτερη ανάγκη! Μια συμβολική κίνηση, που θα προσφέρει χαρά στους ηλικιωμένους συμπολίτες μας, που σιτίζονται με δαπάνη της εκκλησίας, συγκεκριμένα του ιερού ναού της Αγίας Παρασκευής Ν. Σμύρνης.

Κάποια γλυκά των ημερών (μελομακάρονα, κουραμπιέδες, κουλουράκια, τσουρέκια, σοκολατάκια, κεκάκια) σε μικρά κουτάκια, μαζί με μια χειροποίητη καρτούλα και ωραίες μελωδίες (κάλαντα), θα αποτελέσουν μια από αυτές τις απλές κινήσεις αγάπης, που μπορούν να γεμίσουν με ελπίδα και φως τις καρδιές όλων μας!

Η δράση θα υλοποιηθεί την Δευτέρα, 23 Δεκεμβρίου, με την υποστήριξη του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων.

Ευχαριστούμε τους μαθητές μας και τις οικογένειες τους για την προσφορά τους και τους ευχόμαστε

Καλά Χριστούγεννα και Ευτυχισμένος ο Καινούργιος Χρόνος!

Ο Σύλλογος των Καθηγητών