Παρασκευή, 19 04 2024

ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΑ ΚΕΝΤΡΑ ΕΙΣΑΓΩΓΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ Α’ ΤΑΞΗ ΤΟΥ ΠΡΟΤΥΠΟΥ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΚΗΣ ΣΧΟΛΗΣ ΣΜΥΡΝΗΣ 2022 ΚΑΙ ΚΑΤΑΝΟΜΗ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ

Οι εισαγωγικές εξετάσεις για την Α΄ Τάξη του Πρότυπου Γυμνασίου της Ευαγγελικής Σχολής Σμύρνης θα διενεργηθούν σε δύο εξεταστικά κέντρα:

Ως Πρώτο ορίζεται το κτιριακό συγκρότημα που περιλαμβάνει
- το Γυμνάσιο Ευαγγελικής (είσοδος από Αγίας Σοφίας 154),
και
- το 5ο Δημοτικό (είσοδος από Λέσβου 4).

Ως Δεύτερο ορίζεται το  κτιριακό συγκρότημα που περιλαμβάνει

- το 2ο Γυμνάσιο Π. Φαλήρου και το 2ο Γενικό Λύκειο Π. Φαλήρου (Τερψιθέας 35, Παλαιό Φάληρο).

Στο Πρώτο εξεταστικό κέντρο (Γυμνάσιο Ευαγγελικής και 5ο Δημοτικό) θα εξεταστούν οι μαθητές  σύμφωνα με τα συνημμένα έγγραφα. Για το Πρότυπο Γυμνάσιο Ευαγγελικής πατήστε εδώ. Για το 5ο Δημοτικό πατήστε εδώ.

Στο Δεύτερο εξεταστικό κέντρο (2ο Γυμνάσιο Π. Φαλήρου και 2ο Γενικό Λύκειο Π. Φαλήρου) θα εξεταστούν οι μαθητές  σύμφωνα με τα συνημμένα έγγραφα. Για το 2ο Γυμνάσιο Π. Φαλήρου πατήστε εδώ Για το 2ο Γενικό Λύκειο Π. Φαλήρου πατήστε εδώ.

Σημειώνεται ότι την ημέρα των εξετάσεων οι υποψήφιοι /φιες θα πρέπει να έχουν μαζί τους Αστυνομική Ταυτότητα ή Διαβατήριο ή Βεβαίωση ταυτοπροσωπίας από Κ.Ε.Π. ή αστυνομικό τμήμα καθώς και εκτυπωμένη βεβαίωση υποβολής της αίτησης .